top of page
 • Kampımız kaç yılında kuruldu ?

Ceramos Outdoor 2011 yılındaPierre Loti fransız lisesinde Beden eğitimi öğretmeni olan Atilla Duyan’ın en büyük hayali olarak kuruldu.

 

 • Kampa katılmak için Fransızca veya İngilizce bilmek şart mı?

Tabiki hayır. Ama, yabancı dilinizi geliştirmeniz istiyorsanız, bu mümkün.

 

 • Kampın ilk günü neler oluyor?

Katılımcılarımız ve velileri, demlediğimiz çay ve ikramlarımız ile yorgunluklarını attıktan sonra velilerle birlikte kamp alanımızı dolaşıyoruz. Sorumlu eğitmenlerimiz kampçıları çadırlarına yerleştirdikten sonra hep birlikte öğlen yemeği yiyoruz. Yemek yedikten sonra kampçılarımızla birlikte bilgilendirme ve tanışma toplantısı yapıp hayatları boyunca unutamayacakları 1 haftalık kamp programımıza başlıyoruz.

 

 • Kampta nerede uyuyoruz?

Elektromanyetik alandan uzak, çadırlarda uyuyup ahşap ve taştan yapılmış bir restoranda yemeklerimizi yiyoruz. Sadece kamp maksadıyla yapılmış bir tesistir, bir otel veya pansiyon değildir.

 

 • Çadırda kalmak zor değil mi?

Hayır! Sanılanın aksine çadırda kalmak son derece rahat, köyde yaptırdığımız yaklaşık 30 cm döşeklerin üstünde uyuyoruz, haliyle rahat bir yataktan farksız ve hatta içindeki organik yün ve pamukla çok da sağlıklı. Üstelik tamamen tülle çevrili, böylece dışardan hiçbir şekilde böcek giremiyor.

Yaz aylarında hava daima güzel ve gökyüzü herzamanaçık, arzu ederseniz yıldızların altında çardaklarda da uyuyabileceksiniz.

 

 • Ne kadar sıklıkla duş alabilirim?

İstedğiniz her an sahilde bulunan duşlarda veya kampın farklı köşelerinde bulunan hijyen standartlarına uygun sıcak su erişimli banyolarda.

 

 • Yiyecekler nasıl?

Mevsimlik ve organik taze sebze ve meyveler, kendi topladığımız veya köy pazarından satın aldığımız yöresel mevsimlik meyvelerden yapılmış reçeller, yine aynı yörenin tohumundan elde edilmiş ve sadece doğal gübre ile yetiştirilmiş bakliyat. Her gün 3 ana ve bir de öğle akşam yemeği arasında ara öğün var.

Sabahları tam kahvaltı (zeytin, peynir, domates, salatalık, yumurta, reçel, bal, kaymak, biber vb) öğlenleri tabldot yemek ( kurufasulye pilav yogurt veya kabak çiceği dolması, patlıcan yemeği ve cacık vb) akşamları arzuya göre balık, tavuk, köfte ve yanında çeşitli mezeler, salatalar ve meyveler.

 

 • Kampa nasıl gelirim?

Bize ulaşmak için havayolunu tercih ederseniz sizi 49 km uzağımızda bulunan Bodrum Milas Havaalanı’ndan özel aracımız ile ücret karşılığı transfer ediyoruz. Bodrum Otogardan ve Milas Otogardan Çökertme minibüsleri ile ulaşım mümkündür. Özel aracınız ile gelmek isterseniz Milas Ören yolunu takip ederek Çökertmeye ulaşmanızı öneririz.

 • Yeni arkadaşlarım olacak mı?

Kampımız sosyal ve güçlü bir ailedir. Kampa geldiğinizde hiç yabancılık çekmeden hemen kaynaşabilirsiniz. Doğanın bize sağladığı yetiyle birlikte kampta egolarımızdan sıyrılırız ve empati duygularımızı daha çok kullanırız. Şehirde kaybettiğimiz daha da doğrusu sadece görsel ve işitsel duyularımızı kullandığımız ortamdan uzaklaşıp kampta diğer duyularımızında var oldugunu hatırlarız. Kamptan kimse kolay kolay ayrılmak istemeyecek ve git gide bağlanacaksınız. Eğitmenlerimizin bir çoğu hep geçmiş dönemlerde kampa katılmış, yaşları kamp icin büyük olan öğrencilerimizdir... Gururla söyleyebiliriz ki bir ömür sürecek nice dostluklar ve arkadaşlıklar kurulmuştur kampımızda...

 

 • Kampa elektronik alet getirebilir miyim?

Dilerseniz getirebilirsiniz, PSP’lerle, Nintendolarla vb. elektroniklerle oynuyorken eğlendiğinizin farkındayız fakat kamp süresinde size daha eğlenceli şeyler sunacağız buna hazırlıklı olun. 

 

 • Ceramos Outdoor'da bir gün içinde neler yaşanıyor ?  

Ekteki bir günlük örnek kamp programından öğrenebilirsiniz. Fakat unutmayın ! Bu örnek bir programdır ve içeriği değişmeden zamanları rüzgarın ve denizin durumuna bağlı olarak değişebilir.

 • En quelle année notre activité camping/école de voile a- t elle débuté ?
  Ceramos Outdoor a débuté son activité en 2011 avec le projet ambitieux d'Atilla Duyan ,professeur d'éducation physique et sportive au lycée français Pierre Loti.
   

 • Est-il obligatoire de parler Français ou Anglais pour participer?
  Bien sûr que non. En revanche, si vous voulez améliorer vos langues étrangères, c'est possible.

   

 • Que se passe t-il le premier jour? Après un petit déjeuner complet, nous montons les tentes avec les animateurs responsables. Les règles de précautions sont énoncées, le camping et les diverses activités sont présentées. Une petite réunion est organisée peu après le déjeuner et le programme de la semaine débute. ​
   

 • Où dormez vous / Où allons nous dormir? Loin des zones électromagnétiques, nous dormons dans des tentes avec matelas en coton particulièrement confortable.
   

 • N'est ce pas difficile de dormir dans des tentes? Non! Contrairement aux croyances, dormir dans une tente est très confortable. Des matelas d'environ 30 cm d'épaisseur sont installées à l’intérieur des tentes. Nous dormons dans de vrai lits avec oreillers, draps... De plus, les tentes sont totalement hermétiques et en aucun cas les insectes ne peuvent y pénétrer. Pendant l'été, la météo à Çökertme est toujours ensoleillée, il est même possible de dormir à la belle étoile afin d'observer la voie lactée et les pluies de météores!
   

 • A quelle fréquence pouvons nous prendre des douches? Quand vous voulez !
  Des douches à eau douce sont installées près de la plage. Des salles d'eau(salle de bain) avec eau chaude sont disponibles à divers endroit du centre.

   

 • Qu'allons nous manger? Des fruits et légumes bio. que nous produisons ou que nous achetons aux agriculteurs de la région. Du miel, de la confitures que nous produisons. Tout les jours, trois repas sont proposés: Petit déjeuner complet (tomates, concombre, fromage, olives, oeufs, miel, kaymak(crème), Déjeuner table d'hôte principalement des légumes et des féculents, le diner est composé d'un plat principal à base de viande (poulet, viande et/ou poisson) accompagné de salades, mezé et fruits.
   

 • Comment venir? ​ Pour nous rejoindre, si vous préférez prendre l'avion, nous sommes situé à 49 km de l’aéroport de Bodrum/Milas et nous pouvons vous fournir le transfert tarifé. Des bus sont disponible à partir de Bodrum et Milas. Si vous venez en voiture, nous vous conseillons de suivre la route de Milas, Ören puis Çökertme. ​
   

 • Vais- je avoir de nouveaux amis?
  Notre camping est avant tout un espace social. Dès votre arrivée, de par notre accueil et grâce à l'environnement vous vous sentirez comme chez vous.
   

 • Peut on rapporter des objets électroniques ?
  Si vous le désirez oui. Nous sommes conscients que vous vous amusez beaucoup avec vos PSP, Nitendo DS, Tablette et İphone. Cependant nous allons vous offrir des activités et des jeux bien plus amusants! Soyez prêts! ​
   

 • Quel est le programme de la semaine?
  Dans la partie Contact - document de notre site vous pouvez télécharger la semaine type à Ceramos Outdoor. Attention, ce document est à titre indicatif. Les activités sont dépendantes des conditions météo et peuvent être amenées à être déplacées et/ou décalées dans le temps.

bottom of page